Raňajkové smoothie misky

od

Smoothie bowlRaňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa a cez víkend je na ne viac času. Aspoň pre mňa:) Mám chuť sa hrať, pomaly jesť a všetko si tak trochu viac vychutnať. Popritom listujem kuchárske knihy, behám očami po instagrame a plánujem víkendové aktivity.

A práve smoothie v miske je ideálna víkendová oddychovka. Spotrebujem všetko ovocie, ktoré som škrečkovala počas celého týždňa a  poriadne sa naraňajkujem. A to všetko len za pár minút ak nerátam neporiadok v kuchyni:). Ó, ale ten býva vždy na konci týždňa, že?

Smoothie misky sú v podstate rovnaké ako smoothie do pohára, len ich pripravujem trochu hustejšie. Lepšie tak na ňom drží ovocie a ťažšie oriešky. Neviem, čím to je ale v klasickom smoothies mám rada všetko pekne rozmixované a oriešky prípadne väčšie kúsky ovocia vôbec nedávam. Naopak v miske sú akosi oveľa chutnejšie a rada chrumkám každé semiačko.

smoothie bowls

Posledné týždeň som mala rituál, každú nedeľu som pripravovala inú misku. Jednak testujem rôzne „receptúry“ a neskutočne ma baví ich aranžovanie. Tu sa môžete poriadne vyšantiť:) Všetky suroviny sú na dve porcie, resp. jednu veľmi veľkú misku, tak sa radšej podeľte, uvidíte, že nebudete v polovici vládať.

Špenátová smoothie miska

smoothie bowl

Špenát je moja láska bez ohľadu na ročné obdobie. Jeho neutrálna chuť je super a zelená farba neprekonateľná. Na dve misky budete potrebovať:

150 ml pomarančovej šťavy

1 banán (cca 150 g)

2 hrste čerstvého špenátu (cca 60 g)

1 ks kiwi

plus ovocie, semiačka, lupienky na ozdobu

Všetky suroviny okrem toppingu rozmixujte úplne do hladka, prelejte na misky a ozdobte, čím uznáte za vhodné. Ja rada kombinujem chia semiačka, oriešky a čerstvé ovocie, čo nájdem v chladničke.

Mangová smoothie miska

mango smoothie bowl

Mango je moje top exotické ovocie a jeho sladkú chuť zbožňujem. Týždeň bez manga je pre mňa nepredstaviteľný:) A perfektne sa konbinuje s ďalším exotickým ovocím ako passion fruit alebo dragon fruit. Na dve misky si pripravte:

2 zrelé mangá

1 banán

150 ml mandľového mlieka

poriadne rozmixujte a podávajte. Na odzobu som použila marakuju, dragon fruit, jahodu, pár čučoriedok, banán a nasekné mandle.

Smoothie miska z bobuľového ovcia

smoothie bowl

Tiež v lete škrečkujete? Ja teda áno, ríbezle, pár malín, jahody a sem tam nejaká čučoriedka. V zime akoby ste našli. Na ružovú smoothie misku pre dvoch budete potrebovať:

150 g bobuľového ovocia (použila zásoby z mrazničky)

1 banán

150 ml kokosového mlieka.

Po rozmixovaní som misku posypala hoblinami kokosu, ľanovými semiačkami, čerstvou mätou a malinami a čučoriedkami.

Do smoothie misky sa dá pridať prakticky akékoľvek ovocie. Kombinovať ho s inou zeleninou ako špenát som ešte neskúšala ale prečo nie, uvidíme ako dopadne víkend:) Ak ste zvedaví, sledujte aktuálne dianie v mojej kuchyni na instagrame. Tam sa dozviete všetko ako prvý:)

Monika

2 komentáre v Raňajkové smoothie misky

 1. Kristina
  19/03/2016 at 09:23 (5 rokov ago)

  Překrásné fotky :) Děkuji za inspiraci ♥

  Odpovedať
  • LaPetit
   19/03/2016 at 12:39 (5 rokov ago)

   Nie je začo Kristína, ja dakujem za milý komentár <3

   Odpovedať

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *