Čučoriedkové smoothie a súťaž o mixér s Philipsom

od

bluberry smoothies

Viete, čo je na blogovaní o jedle super? Teda okrem toho všetkého dobrého jedla a pár rozbitých tanierov:) Možnosť, občas vyskúšať zaujímavé mašinky. Asi iste tušíte, že mám slabosť na všetky možné kuchynské prístroje. Niektoré mám doma čisto z plezíru a vyťahujem ich naozaj len občas (pozdravujem svoj vaflovač a sušičku ovocia) ale na čo nedám doma dopustiť, je dobrý mixér. Na polievky, kaše a najviac na moje obľúbené smoothies. Preto som veľmi rada vyskúšala novinku od Philips, vysoko – otáčkový mixér Philips HR3655/00 Avance Collection.

blueberry smoothie

A ako inak ho lepšie vyskúšať ak nie tak, že pripravím rovno 3 smoothie naraz, nie? O tom ako to dopadlo, ale aj o tom, ako môžete tento mixér vyhrať, sa dočítate ďalej.

Ranné rituály mám naozaj rada, a hoci si prajem, aby som každé ráno vstala trochu skôr, a mohla si uvariť pošírované vajíčko, nahádzať pár surovín do mixéra je predsa len ľahšie. Základom dobrého smoothie je to, čo máte radi. Ak vám nechutí kel, alebo cvikla, tak sa nenúťte. Alebo začnite s ovocným smoothie a zeleninu pridavájte postupne. Časom si na chuť zvyknete.

blueberry smoothie

Na smoothie je super, že sa môžete vyhrať aj s farbami, veď predsa jedia aj oči. Preto som si pre vás, na tento test, nachystala tri čučoriedkové verzie. Finta je v tom, že pridávate viac, či menej čučoriedok. A čo všetko budete potrebovať?

Na cca 250 ml porcie si pripravte:

200 ml rastlinného mlieka

1 PL mandľového masla

štipka vanilkových semiačok

1/2 ČL chia semienok

1 banán

1 ČL javorového sirupu

a na kolorovanie jednej dávky potrebujete:

na najsvetlšie smoothie – 2 PL čerstvých čučoriedok
na stredne fialové smoothie – ½ šálky čerstvých čučoriedok
na tmavo fialové smoothie – ½ šálky mrazených čučoriedok

blueberry smoothie

Postup je viac než jednoduchý, stačí všetko poriadne rozmixovať. Ale tak poriadne, do hladka, čo s mixérom od Philipsu nebol žiadny problém, a zvládol aj malé množstvá. A to je fakt podstatné. Nie vždy totiž mixujete pre celú armádu. Hoci môžete:)

blueberry smoothie

A čo bolo na mixéri ešte super? Nádoba je zo skla, takže máte pocit, že vám vydrží na veky, otáčok je vyše 36 000, čo vám zaručí fakt jemné smoothie, a to najlepšie na koniec, neuveriteľne ľahko sa čistí. Fakt. Čepele sa totiž dajú ľahko odpojiť od nádoby a veľmi pohodlne vyčistiť. Nádoba sa dá dať do umývačky (kiež by som ju na vidieku mala).

K mixéru sú aj prenosné nádoby, dokonca až dve, v ktorých viete smoothie priamo mixovať. Takže stačí ak si večer naskladáte ovocie, ráno prilejete mlieko, džús alebo vodu a rovno beriete so sebou. Viac jednoduché to už ani nemôže byť, nie?

blueberry smoothie

A ako som vám sľúbila v úvode, môžete presne tento mixér vyhrať. Pravidlá sú veľmi jednoduché → na tomto linku, nájdete všetky podmienky + súťažná otázka znie: Napíšte mi, aké smoothie by ste si v novom mixéri najradšej vyskúšali. Neviem ako vy ale ja sa smoothie nevdzávam ani keď je už počasie chladnejšie. Akosi som naň príliš zvykla. Keď už nie je po ruke slovenské ovocie, siahnem rada po mangu, kokosovom mlieku či exotickej pitahayi. Tak čo, aspoň trochu som vás navnadila? Tak sa zapojte so súťaže a takého chutné smoothies si môžete už onedlho urobiť aj doma.

blueberry smoothie

Držím palce v súťaži,  a dúfam, že jednému z vás urobí mixér radosť. A dajte mi vedieť, či máte nejaké svoje obľúbené smoothie, alebo naopak, nejaké, ktoré by ste ani za svet neochutnali:)

Monika

2 komentáre v Čučoriedkové smoothie a súťaž o mixér s Philipsom

 1. Lucia
  27/09/2017 at 19:59 (3 roky ago)

  Veľmi ma nelákajú zeleninové smothie, ale rada by som nejaké vyskúšala!! Len sa bojím že mi nesadnú chuťovo. Smoothie kde je exotika – napr. mango, maracuja, banán, alebo čučoriedky, maliny mňaaam sú skvelé najlepšie :)

  Odpovedať
 2. Lucia
  01/10/2017 at 12:21 (3 roky ago)

  Ani mna nelakaju zeleninove smoothie, ale ovocne MNAM, najma ak su v nich maliny

  Odpovedať

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *