Mandľová nutela

od

almond nutela

Dobré raňajky sú pre mňa základ. V poslednej dobe som však nemala žiadny elán variť a urobiť klasické smoothie do práce mi prišlo ako nesplniteľná úloha. A pri tom stačí len vytiahnuť z chladničky ovocie, nakrájať ho a smoothie je na svete. Raz mi ale chýbal banán, inokedy sa mi nechceli odšťavovať pomaranče a mám ešte aj milión iných výhovoriek prečo to nešlo. Tiež známe ako lenivosť:) Tak som vymyslela niečo čo je ešte jednoduchšie. Niečo čo stačí len vytiahnuť z chladničky hneď ako vstanem, a kým sa doma aspoň trochu preberiem, rozplýva sa na opečenom toaste.


almond nutella

Originál nutela je z veľkej časti samý cukor, lieskové oriešky a predpokladám, že aj čokoláda:) Ja som nahradila lieskovce mandľami, pretože ich mám radšej, a pridala som len trochu čokolády a kokosový olej. Kokosový olej milujem, a aj jeho jemnú chuť. Olej pomôže nielen pri mixovaní ale ľahko sa s ním temperuje aj konzistencia. A to isté robí aj čokoláda. Keď je nutela v chaldničke stuhne, ale keď ju vytiahnete, olej povolí a získa krásnu krémovú štruktúru.

almond nutella

Tajomstvom je aj opečenie madlí. 10 minút v rúre a mandle sa rozvoňajú a ľahšie ulovnia svoje oleje. Mixovanie pôjde ľahšie a je to poznať aj na intenzívnejšej chuti.

Takže ak si chcete domácu mandľovú nutelu pripraviť, stačí ak v špajzi nájdete tieto suroviny:

200 g celých mandlí ( aj so šupkou)

3 PL kokosového oleja (odporúčam ten s vôňou)

25 g kvalitnej horkej čokolády

Z tohto množstva si vyrobíte jeden pohárik.

almond nutella

Mandle nasypte na plech vystlaný papierom na pečenie a dajte ich piecť na 200 stupňov na 10 minút. Ešte horúce mandle nasypte do výkonného mixéra, zalejte roztopeným kokosovým olejom a roztopenou čokoládou. A mixujte, mixujte a mixujte, kým sa všetky suroviny spoja a mandle sa premenia na hladký krém.

almond nutella

Nutelu potom prelejte do pohára a môžete ihneď jesť. Ja som neodolala a toasty som posypala ešte nasekanými orechmi. Inak, viete si predstaviť, že namiesto tmavej čokolády, by ste si takto pripravili biely nutelový krém? Mandle bez šupky, biela čokoláda a pár semiačok vanilky…hm… alebo si pridajte do nutely obľúbené korenie. Mňa napadá škorica, vanilka alebo štipka kardamónu. Tu sa dá naozaj experimentovať.

almond nutella

Dajte vedieť, či ste nutelu vyskúšali, a či vám chutila rovnako ako mne:)

Monika

2 komentáre v Mandľová nutela

 1. Lu
  18/02/2017 at 14:07 (4 roky ago)

  ……tak toto ma dostalo

  Odpovedať
  • LaPetit
   19/02/2017 at 18:06 (4 roky ago)

   dúfam, že v dobrom:)

   Odpovedať
 2. Lenka
  10/05/2017 at 14:14 (4 roky ago)

  Prave si na nej pocutnávame pridali sme ešte trošku soli a lyžičku trstinového cukru

  Odpovedať

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *