Vianočné varené víno

od

mulled vine

Je to už viac ako týždeň, ale minulý víkend bol jeden z tých, na ktoré si spomeniem aj o sto rokov:) Nie je nič lepšie ako sa stretnúť s kamoškami, uvariť si dobré vínko, urobiť pár vencov a trochu sa vianočne naladiť. A to všetko v nádherných priestoroch, ktoré sú dielom moje naj kamarátky Ľubky. Navrhla totiž nádherný skleník, v ktorom by som kľudne aj bývala;)

Zatiaľ čo dievčatá vili vence, ja som v letnej kuchyni majstrovala varené vínko. K zime mi neodmysliteľne patrí. Rada si ním zohrievam ruky, pomaly upíjam a voňiam škoricu. A čo je najlepšie, nakoniec si rada zakusnem do ovocia, ktoré je plné vínovej chuti.

mulled wine

Viem, že každý má asi svoj recept ale ja do vareného vínka rada pridávam trochu ovocia a veľa škorice, ktorú v zime vyslovene milujem. Na ochutenie jednej fľaše čereveného vínka budete potrebovať:

fľašu červeného vína, tak aby Vám chutilo aj bez varenia;)

125 ml medu

3-4 celé škorice

4-5 hviezdičiek anízu

1 ČL klinčekov

1 ČL čerstvo nastrúhaného muškátového oriešku

2 pomaranče (ideálne v bio kvalite)

100g čerstvých brusníc

 

mulled wine

Víno dajte na najmenší plameň, pridajte všetko korenie, med a aj brusnice. Tie sú zvyčajne trochu kyslé a je fajn ak sa trochu zohrejú. Víno sa klasicky nesmie dostať do bodu varu a niekto zvykne teplotu aj presne merať. Ja to nerobím a riadim sa len vlastným čuchom a tak aby bolo víno akurát teplé;)

Na záver pridajte na kolieska nakrájaných pomaranč a hneď podávajte. Ja vždy milujem vyjednať ovocie nasiaknuté vínom, medom a škoricou;)

mulled wine

Občas mám trochu výčitky, že vás nezásobujem super vianočnými receptami ale v tomto období nikdy nestíham;) Navyše tento rok sme sa s manželom rozhodli stráviť Vianoce ako svadobnú/poznávaciu/ochutnávaciu/variacu cestu a radšej si trochu oddýchnuť a načerpať inšpiráciu na ďalší rok. Pár vianočných receptov nájdete v kategórii vianočné pečenie a jeden super zdravý recept na vanilkové rožteky som pripravila v rámci súťaže s Electroluxom.

Na tento rok mám rukáve ešte jeden post o kuchárskych knihách, ktoré by som rada videla pod Vianočným stromčekom a po novom roku pre vás chystám malé prekvapenie;) tak sa signite na newsletter a užite si ešte pár fotiek z nášho klubu šikových rúk!

mulled wine

mulled wine

mulled wine

mulled wine
mulled wine
mulled winemulled wine

mulled wine

mulled wine

P.S. A ak šoférujete, môžete vínko nahradiť brusnicovým džúsom ale šťavou z čiernych ríbezlí;) funguje tiež skvele;)

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *