Trch.

od

Photo 28-10-2018, 23 15 12
Je to už síce dávno, ale ja si to pamätám akoby to bolo včera. Pred siedmimi rokmi som sa rozhodla založiť si blog a od vtedy sa nakupovanie stalo súčasťou každého receptu, článku alebo aj pokusu, ktorý nevyšiel. Už pred tým som rada navštevovala tržnice, markety a malé lokálne obchodíky, ale po založení blogu som vyslovene musela:) A táto záľuba mi zostala dodnes. Vždy keď cestujeme, prvé čo vyhľadávam sú miestne trhy, zaujímavé kaviarne, či bistrá. A to isté mám aj doma, ak som vynechala v sobotu jeden trh, na ďaľší týždeň som si už určite urobila čas. Preto som sa nevedela dočkať, kedy si budem môcť ísť pozrieť nový bratislavský trh. Teda Trch. Trch je tržnica na konci Petržalky v projekte Slnečnice. Nie je v centre, ale za to dobre dostupná a s parkovaním na 2 hodiny zadarmo. A aj keby nebola, ja si ho rada zaplatím:)

IMG_0566

IMG_0564

 

IMG_0562

IMG_0590

 

Trch je zmesou stálych obchodov, kaviarní a reštaurácií (alebo skôr bistier) a  meniacich sa malých stánkarov. V čase mojej návštevy ste mohli ochutnať čilli výrobky, kyslú kapustu, koláčiky, alebo si kúpiť voskové obrúsky na desiatu.

Moje cesty najprv viedli do kvetinárstva Sun Flowers, kde bola pani predavačka so mnou veľmi trpezlivá, a uviazala mi kyticu presne podľa mojich predstáv.

Ďalšie kroky viedli do zelovocu Culka Fruit, ktorý by som nazvala vlajkovou loďou. Parádny zelovoc, a hoci bol koniec októbra a neočakávala som pulty plné slovenskej zeleniny a ovocia, výber bol parádny. Chcete čakanku? Viacero druhov šalátov? Oranžové papriky? Mali všetko čo ste si len mohli priať. A s označením pôvodu. Takže žiadne balamutenie domácimi jahodami na jeseň.

IMG_0581

O krok ďalej je mäsiarstvo Village farm, odkiaľ som doniesla parádny kus slaniny z mangalice. A veľmi milý pán, ktorý by mi o slanine vedel rozprávať aj hodiny.

S plným košíkom som mala chuť sa trochu zastaviť a oddýchnuť si. Káva a koláč v KafeHaus Fertucha mi parádne bodli a oceňujem, že sa tieto dve značky spojili do jednej prevádzky. Každý robí čo vie najlepšie a zákazník je viac než happy. Dostala som krásne espresso podľa mojej chuti a svieži mrkvový koláč k tomu.

IMG_0559

IMG_0598

 

IMG_0560

IMG_0600

 

Trch som potom ešte trochu obehala a nemohla som vynechať ani gastro zónu. Či chcete cestoviny, sushi alebo klasický burger, vyberie si každý. Mne padla do oka prevádzka Peržská chuť, pretože som nič podobné nikdy neochutmala. Obsluhovala ma asi pani majiteľka, ktorá stojí aj za hrncami, a bola veľmi milá, všetko mi vysvetlila a ja som odchdázala s tanierom plným perzských špecialít. A ryža so šafránom a kôprom, tú musím vyskúšať aj doma.

 

trch

Na cestu domov som sa ešte zastavila na kávu v Brew Bar Café a šťastne som odchádzala domov. Proste trch ako sa patrí.

 


1 komentár v Trch.

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *