Top 10 vianočných darčekov pre foodies

od

Vianoce sú ideálna príležitosť na darčeky, tak som vám chcela urobiť zoznam zaujímavých vecičiek pre všetkých foodies. Či už len radi varíte, alebo píšete blog či chcete obdarovať seba alebo svojich blízkych. Niektoré z vecí sú aj na mojom vianočnom zozname, tak uvidíme, či sa bude konať prekvapenie:)

Všetky vecičky sú od lokálnych výrobcov, či predajcov ale aj od veľkých značiek. Nájdete si to úplné drobnosti ale aj väčšie veci, ktoré vám uľahčia varenie či stolovanie. Ale všetky sú mi srdu blízke, a môžem vám ich odporučiť. A či podporíte malých predajcov alebo siahnete po overených značkách nechám na vás. A ak náhodou máte tip aj vy pre mňa, napíšte mi! Dobrej inšpirácie nie je nikdy dosť.

top 10 darčekov pre foodies1. Zlatý príbor z theKitchen. Katk, ktorá stojí za týmto obchodíkom poznám osobne, a ak hľadáte krásnu keramiku aleo pomôcky do kuchyne, mrknite na web shop alebo skočte do Auparku, kde majú stánok, a vecičky si môžete pozrieť.

2. Hrnček s koženým obalom od Manželov v kuchyni. Moji českí kolegovia, ktorých názov blogu napovedá, že sú manželia a obaja radi varia. Okrem toho vydali krásnu kuchársku knihu a majú malý eshop. Takže, ak nie ste kávičkari možno vám padnú do oka krásne drevené výrobky, zástery alebo práve ich kuchárska kniha.

3. Nakličovací pohár od Sprout me. Za týmto mini obchodíkom opäť stojí Katka a myslím, že práve pri jej stánku v Starej tržnici sme sa pred pár rokmi spoznali. Klíčky sú zdravé, ľahko vypestovateľné aj doma a o tom, že ozdobia každé jedlo ani nehovorím. Ak ešte klíčiaci pohár nemáte, šup do toho. Ľahko sa používa a za pár dní budete mať klíčky hotové.

4. Taniere a keramika z kolekcie Rustic od Nomliving. Túto keramiku zbožňujem a mám z nej už celú kolekciu. Od tanierov, misiek až po poháre. Sú navrhnuté v UK a vyrobené udržateľným a férovým spôsobom v juhovýchodnej Ázii.

5. Hrnček na espresso od In august company. Krásne ručne vyrobené hrnčeky, ktoré potešia každého kávomilca.

top 10 darčekov pre foodies

6. Piknikový kôš od Butlers. Pôvodne pri prišiel ako klišé ale v lete a na jeseň nás vyhnal na pár pekných prechádzok alebo piknikov u nás v záhrade. Tak ak radi pojedáte v prírode štýlovo, tento skladný a pekný kúsok je ideálny. Ja mám tak na tohto ročnú piknikovú sezónu len tie najkrajšie spomienky.

7. Drevený podnos od Kitchenette. Kichenette, resp. Markétu asi nemusím pedstavovať, ale keby ste si z jej eshopu nevedeli vybrať, po tomto kúsku poškulujem aj ja. A nájdete tam aj kopec iných vychytávok ako mlynčeky na múku či sušičky na ovocie.

8. Ľanové obrúsky. Ľan je jeden z mojich najobľúbenejších materiálov a ľanové obrúsky mám snáď v každej farbe. Krásne dotvoria stolovanie a sú skvelým doplnkom. Pôvodne som vám sem chcela dať odkaz na českého výrobcu Vydra & Volkmer, ale tí sa už posunuli od obrusov viac na oblečenie takže odporučiť vám viem už len komerčné značky ako H&M alebo Zaru. Ak by ste vedeli o nejakom lokálnom výrobcovi, dajte mi vedieť, rada ho sem pridám:)

9. Korenička Peugeot. Must have kúsok v každej domácnosti. My s tým našim aj cestujeme:) Čerstvo namleté korenie totiž chutí úplne inak. Kúpite v lepších domácich potrebách ako Potten a Pannen alebo aj v obyčajnom Metre.

10. Liatinový hrniec Staub. Toto bola láska na prvý pohľad a kebyže si to môžem dovoliť, mám týchto hrncov viac. Masívne kúsky, ktoré vám dovolia robiť karamel, steak alebo pečené zemiaky v jednom hrnci. A vydrží veky, fakt kúsok, ktorý oplatí mať doma.

Dúfam, že sa vám môj zoznam páči, a ak by ste chceli ešte niečo doplniť, pokojine mi píšte! A ak by ste predsa len porebovali trochu viac možností, skúste túto stránku Favi.sk, super vyhľadávťč na všetky vianočné darčeky. Tak kásneho oneskoreného Mikuláša <3

Monika

 

 

1 komentár v Top 10 vianočných darčekov pre foodies

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *