Nadýchané lievance s bazovým sirupom

od

fluffy pancakes

Lievance vie urobiť asi každý z vás, ale na instagrame som dostala kopec správ, ako to, že ich mám také nadýchané. A keďže sú lievance moje obľúbené raňajky, rada sa s vami podelím o recept. Nie je to nič prevratné, iba obyčajná stará lievancová panvica, ktorá drží perfektný tvar a tú druhú, veľmi obyčajnú vec, nájdete priamo v recepte:)

Ako sladidlo rada používam bazový sirup. Robím ho každý rok, hoci len fľašku či dve:) Vždy sa na niečo zíde, napríklad do týchto úžasných bazových koláčikov, či tiramisu s bazovým sirupom. Ak ho nemáte po ruke tak nevadí recept bude fungovať tak, či tak:)

fluffy pancakes

Na cca 10 – 12 lievancov budete potrebovať:

300 g hladkej špaldovej múky

250 ml mlieka

1 vajíčko

Šťava a kôra z jedného citrónu

Štipka soli

2 PL bazového sirupu

1 PL repkového oleja + olej do panvice

1/4 ČL bezfosfátového prášku do pečiva

2 PL medu na podávanie

fluffy pancakes

Postup:

  • V miske zmiešajte múku s práškom do pečiva.
  • Pridajte mlieko a vajce a pomocou elektrického mixéra vyšľahjte.
  • Nakoniec pridajte soľ, bazový sirup a olej a dobre premiešajte.
  • Takto pripravené cesto nechajte aspoň 20 minút odpočívať.
  • Panvicu na lievance vymažte trochou oleja a postupne vysmážajte lievance. Ideálne na miernom ohni aby sa lievance stihli prepiecť aj zvnútra.

fluffy pancakes

Lievance sa vďaka našľahaniu a prášku do pečiva krásne nafúknu a budú ľahké ako obláčik. Podávať ich môžete ozdobené kolieskom citrónu, klietkami bazy a poliate medom. Práve na med mám toto super medovátko od Butlers.cz, alebo ako ho volajú u sesedov „medová lžička“. A tanieriky sú z kolekcie Mix it!, ktorá rozžiari každé raňajky!

fluffy pancakes

Tak dúfam, že vám bude chutiť a nezabudnite tagnúť svoje vývtory na sociálnych sieťach a použiť #spolupristole alebo #lapetit.

Monika

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *