Marhuľové smoothie s chia

od

marhulove smoothieViac sezónne smoothie si teraz ani neviem predstaviť:) Teda ja môžem marhuľe aj v koláči, rada uvarím aj džem alebo pripravým marhuľové knedle, ale rýchle raňajky sú u mňa novým zvykom. Poctivo vstávam skôr a snažím sa ak nie priamo naraňajkovať aspoň pripraviť raňajky do práce. Neviem ako vy, ale ja potrebujem aspoň hodinku pokiaľ môžem ráno jesť a to je celkom veľký časový luxus.

marhule

Smoothie’s sú veľkým hitom poslednú dobu a mňa teda vonkoncom neobišli. Na rozdiel od ovesných kaší mi ďaleko viac chutia a doba ich prípravy je pár minút. A úprimne tak som si na ne zvykla, že ak nemám smoothie na raňajky pár dní začne mi chýbať. A kedže som nechcela jesť či piť len čisté ovocie, sem tam pridám ovsené vločky (tie väčšinou namočím cez noc) a najnovšie aj chia semiačka. Tie sú plné vápnika a viete, že vám smoothie len tak nepreletí tráviacim traktom. Viac o chia semiačkach sa dočítate aj v knihe Deliciously Ella, o ktorej som nedávno písala.

Čo teda na marhuľové smoothie potrebujete? Na cca 500 ml používam:

približne 10 marhúľ

2-3 lístky čestvej mäty

1 banán (nemusí byť)

1 ČL chia semiačok

200 ml vody

pár kvapiek citrónovej šťavy

marhulove smoothie

Postup je úplne jednoduchý. Marhule nakrájajte, zalejte vodou, pridajte chia semiačka a mätu a nakoniec nakopnite trochou citrónovej šťavy. Ja osobne si tento setting pripravím večer, než idem spať a ráno len vytiahnem z chladničky.

Všetko dobre rozmixujte a verte mi, nepotrebujete na to žiadny super fancy drahý a výkonný smoothie maker. Postačí vám obyčajný tyčový mixér s vyšším výkonom. A potom stačí len vypiť alebo zabaliť so sebou do práce:)

marhulove smoothie

A čo vy, aké sú vaše obľubebé smoothie?

Monika

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *