Malinovo – tvarohové nanuky

od

raspberry popsicles

Hurá leto! Síce to tento víkend nie je úplne plážové počasie, nanuky sa ani tak nestratia:) Na záhradke sa mi konečne rozbujneli maliny a vďaka závlahe, ktorú Roman pracne niekoľko týždňov realizoval, bola tento rok konečne poriadna úroda. A celkom hltám časopis záhradkár, aby som vedela, ako sa o maliny starať a hádam bude budúci rok aj na koláč. Veľké malinisko je môj sen, tak hádam sa to podarí.

Posledný recept na nanuky na blogu je z roku 2013, a tak asi bolo načase trochu oživiť nanukovú scénu. A paradoxne som si vybrala veľmi podobné suroviny. Maliny a tvaroh:) Asi ich mám tak v podvedomí, že som automaticky siahla po osvedčenej kombinácii. Maliny sú svieže, mierne kyslé a tvaroh krásne krémový a ľahký. Tentokrát som sa však vyšantila s bylinkami. Na záhrade sa parádne uchytili, a mäty a bazalky mám na rozdávanie. Takže som sa trochu pohrala a pripravila cukrový sirup s bylinkami, ktorý som zamiešala do tvarohu a vďaka tomu tvaroh tak neskryštalizoval.

raspberry popsicles

Takže na cca 6 nanukov (záleží od vašej formy) budete potrebovať:

250 g malín

2 PL medu

250 g jemného tvarohu (bez hrudiek)

3 PL cukru

3 PL vody

5  – 6 lístkov mäty a bazalky

 

Bylinky som mala celkom veľké, tak je veľmi ťažké povedať vám presné množstvo ale bolo ich tak do dlane.

raspberry popsicles

Postup:

  • V malom kastróli zmiešajte vodu s cukrom, pridajte nasekané bylinky a zahrievajte kým sa cukor úplne nerozpustí a bylinky nepustia arómu. Potom cukrový sirup preceďte aby ste sa zbavili väčších kúskov byliniek. Dajte bokom a nechajte chvíľu vychladnúť.
  • Maliny rozmixujte a prepasírujte cez sitko. Pridajte med a dobre premiešajte. Ak máte dostatočne sladké maliny, med môžete vynechať.
  • V miske zmiešajte tvaroh s cukrovým sirupom a dobre premiešajte.
  • Do formičiek na nanuky nalejte striedavo tvaroh a  maliny, a nakoniec jemne premiešajte drevenou paličkou.
  • Takto pripravené nanuky nechajte v mrazničke úplne stuhnúť. Ideálne cez noc.
  • Aby ste nanuky pohodlne vybrali z formy, formičku zahrejte rukami a nanuk opatrne vytiahnite.

raspberry popsicles

Maliny môžete vymeniť za akékoveľvek iné bobuľové ovocie a pokojne použite aj mrazené ovocie, ktoré máte v zásobe. Tu sa môžete naozaj vyhrať, nie je tu absolútne čo pokaziť. A recept je taký jednoduchý, že ho zvládnu aj deti. My už máme testovaciu dávku za sebou a na rade je mango, kokosové mlieko a môj veľký sen – bounty nanuky:)

Tak dúfam, že nanuky vyskúšate a dajte mi vedieť, či chutili. A nezabudnite použiť haštag #lapetit alebo #spolupristole, tak či tak budem sa tešiť na vaše výtvory!

raspberry popsicles

Monika

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *