Malé domáce spotrebiče Bosch

od

jedlo-591

Už je to nejaký mesiac, čo mám doma nových kuchynských pomocníkov od Bosch, tak si myslím, že je na čase napísať vám o nich trochu viac. Ponuka na spoluprácu so značkou Bosch mi prišla v pravej chvíli kedy som uvažovala nad novými spotrebičmi. Niekotré mi nevyhovovali, iné sa rokmi už pokazili.  Preto som si vybrala nový tyčový mixér, šľahač a odšťavovač.

jedlo-594

Začnem ručným mixérom MFQ4730, ktorý je mojim skoro každodenným spoločníkom. Úžasne vystriedal, môj starý ručný mixér, na ktorom mi vadilo niekoľko vecí. Hlavne, je tichý a jednotlivé stupne mixovania začínajú od jemnejšieho až po najvyššie otáčky. To znie ako samozrejmosť ale môj predchádzajúci mixér začal mixovať na veľké obrátky už na prvom stupni a tak zvykla múka/cukor alebo čokoľvek okamžite skončiť mimo misu.

S novým mixérom mám všetko pod kontrolou, a ak chcem začať na nízkych otáčkach, tak začnem bez toho, aby všetko lietalo bokom. Tak isto mi dovoľuje vymiešať bielka aj keď mám Romi v nosiči a pokojne aj keď spí. Vzhľadom na to, že je vo veku, kedy je „neodložiteľná“ môžeme takto spolu variť bez toho aby som ju budila, či náhodou vystrašila silným zvukom. Na druhú stranu je mixér dostatočne výkonný a pracuje sa s ním veľmi dobre. Niekoľko z vás mi písalo, že bohužiaľ neutiahne kysnuté cesto. Popravde, ja si ani nemyslím, že je na kysnuté cesto určený, skôr je to taký šikovný pomocník na vymixovanie ľahšieho cesta na pečenie, palacinky, krémy a pod. Takže za mňa super.

jedlo-599

Druhým spotrebičom je tyčový mixér ErgoMixx 1000 W MS6CB61V5. Tento tyčový mixér ma super výkon a príslušenstvo, ktoré využívam skoro denne. Malý sekáčik na orechy, či pesto a vákuovací systém. Ten je super na uchovávanie potravín a marinovanie, v praktickej miske alebo znovu použiteľných sáčkoch. Zatiaľ som vyskúšala marinovať kuracie prsia (áno bude aj recept) a fungovalo to super. Samotný tyčový mixér je dostatočne výkonný a zvládne rozmixovať aj tekvicovú či brokolicovú polievku. No a nádobu so sekáčikom používam najmä na oriešky, s ktorými si hravo poradí.

jedlo-597

Posledným spotrebičom je pomalý odšťavovač VitaExtract 150 W MESM731M. Tento typ odšťavovača sme mali doma 7 či 8 rokov a tak som presne vedela, do čoho idem. Odšťavovač je super na každodennú prípravu džúsov ale ja ho najviac používam počas džemovacej sezóny. Zvládne odšťaviť maliny aj ríbezle na parádne pyré. Tento má navyše pár vychytávok ako šikovnú klapku na zabránenie pretekania džúsu. Vždy keď niečo doodšťavujem, zoberiem preč nádobu s džúsom, časom mi kvapne ešte zbytková šťava na linku. Tu stači len použiť uzáver a nič podobné sa nestane. Tak isto má dve pasírovacie sitká a tak si môžem zvoliť, či chcem výslednú šťavu hustejšiu alebo naopak čírejšiu. Zvládne cviklu, mrkvu a všetko ovocie. Na čistenie má praktickú gumovú kefu a je možné ho umývať aj v umývačke. A čo ma naozaj potešilo bola milá brožúrka plná dobrých receptov. Romi budem čoskoro robiť prvé príkmi a myslím, že aj tu nájde svoje uplatnenie.

Musím povedať, že som so svojim výberom naozaj spokojná, a ak máte k spotrebičom nejaké otázky, pokojne s ma pýtajte.

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *