Kokosovo – ovsená kaša s čučoriedkovou omáčkou

od

cococnut porridge

Koľko krát ste už počuli, že raňajky sú základ:) Ja asi miliónkrát a úplne s tým súhlasím. Realita je však občas úplne iná. A hoci by som chcela každý deň raňajkovať a k tomu aj niečo dobré, zdráve, čo ma zasýti aspoň na celé dopoludnie, nie vždy sa mi to podarí. Niekdy zlyhá plánovanie, inokedy jednducho nevstanem z postele a potom nestíham ale snažím sa:)

Preto ma veľmi potešilo keď sa mi ozvali dievčatá z Miomatu a ponúkli mi spoluprácu. O Miomate som už čo to počula a prišlo mi to ako vhodné spojenie medzi šikovnou vecičkou, mojou láskou niečo neustále variť a popritom si trochu uľahčiť prácu. A tak vám predstavujem prvý recept na úžasnú raňajkovú kašu, ktorá sa pripraví skoro sama:)

coconut porridge

Stačí ak všetky suroviny na kašu vložíte do prístroja, stlačíte jedno tlačítko a za 25 minút vás stroj upozorní, že ste navarili:)

Takže pre všetkých, ktorý tento prístroj máte, alebo o ňom uvažujete, recept je nasledovný:

na kašu

2 odmerky ovsených vločiek

2 odmerky strúhaného kokosu

200 ml kokosového mlieka

4 PL medu

1/2 banánu

cca 600 ml vody podľa potreby

na čučoriedkovú omáčku

200 g čučoriedok (môže byť mix čerstvcýh aj mrazených)

2 PL trstinového cukru

2 PL vody

strúhaný kokos na ozdobu

 

 

cocconut porridgeVarenie v Miomate je trošičku iné ako to klasické v hrnci, pretože do neho vždy potrebujete dať určité množstvo tekutín. Preto ak prístroj nemáte, a chcete si kašu uvariť, uberte na vode, a vločky spolu s mliekom zalejte maximálne polovicou objemu vody.

Všetky suroviny na kašu vložte do Miomatu, doplňte vodu podľa návodu medzi hodnoty min a max, a dajte variť na programe „mashúsoup“. Po chvíli máte kašu hotovú.

Čučoriedkovú omáčku si už pripravte v klasickom hrnci. Zmiešajte polovicu čučoriedok s cukrom a vodou a rozvarte na tekutú omáčku. Ak chcete môžete ju aj prepasírovať, aby bola úplne hladká, ale nemusíte.

Uvarenú kašu ozdobte čučoriedkami, prelejte omáčkou a ozdobte podľa svojho vkusu.

coconut porridge

Kokosové mlieko som v recepte použila zámerne. Dodá totiž kaši lepšiu chuť ako keby ste použili len čistú vodu. A množstvo sladidla tiež záleží podľa vašej chuti. Ale ak s kašami začínate, je lepšie nech vám chutia, ako by ste len jedli uvarené vločky.

A čerešnička na torte a to čo mi na kaši chutí najviac, je čerstvé ovocie v kombinácii s omáčkou, ktorá kašu krásne osvieži.

Na kašu si môžete pridať podľa chuti aj iné ovocie, ako jahody, čerešne, marhule alebo maliny a dozdobiť ju ešte orieškami alebo semienkami.

coconut porridge

A čo dobré ste raňajkovali vy?

Monika


2 komentáre v Kokosovo – ovsená kaša s čučoriedkovou omáčkou

 1. Mirka
  26/07/2017 at 15:07 (11 mesiacov ago)

  Tak toto musím vyskúšať musí to byť veľká mnamka som šťastná ze som vás nasla inšpirácia pre mňa už sa teším keď si konečne kúpim knihu. Vďaka

  Odpovedať
  • LaPetit
   26/07/2017 at 20:54 (11 mesiacov ago)

   Mirka, ďakujem za krásne slová <3

   Odpovedať

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *