Cviklovo malinová smoothie miska

od

Beetroot and raspberry smoothie bowl

Takéto spontánne recepty mám najradšej. Ani som si nestihla všimnúť, ale v mrazáku sa mi začali kopiť hory mrazeného ovocia, a keďže teraz to ovocie viac vyzerá ako chutí, je ideálny čas začať mínať minuloročné zásoby. A na smoothie misky je to mrazené ovocie aj tak o čosi lepšie. Miska má konzistenciu pripomínajúcu zmrzlinu, takže win win z každej strany. 

Pri smoothies si dávam pozor aby obsahovali aj zeleninu a neboli úplná kaloricko – fruktózová bomba. Zároveň však hľadám kombinácie, ktoré mi fakt chutia a tak je jedenie zeleniny ešte väčšia zábava. Vyskúšala som použiť cviklu a ajhľa, smoothie miska ako lusk. Cvikla dodá krásnu farbu, trochu vlákniny (dúfam, že sa varením úplne nestratí, neviete náhodou?) a je to naša, extra lacná zimná zelenina. Ak sa pýtate, ako chutí cvikla v smoothie, a či nie je príliš cítiť, čítajte ďalej:) Prezradím vám to.

Beetroot and raspberry smoothie bowl

Áno, cviklu je cítiť. Takže ak ju nemôžete vystáť, možno vám nebude chutiť ani toto smoothie. Ak to chcete vyskúšať, vyberte si v obchode čo najmenšiu cviklu – bude mladšia, sladšia a menej drevnatá. A plus, pridala som ju varenú, takže časť výraznej chuti sa stratí. A keďže tento recept píšem už poriadne neskoro večer, dúfam, že mi odpustíte stručnosť. Chcem sa s vami podeliť o tento parádny recept, ale už som na pokraji dnešných síl:) takže prosím o odpustenie za prípadné gramatické chyby:) A späť k receptu.

Beetroot and raspberry smoothie bowl

Na smoothie misku pre jedného si pripravte:

1 menšiu uvarenú cviklu

125 g mrazených malín

1/2 mrazeného banánu

1/2 šálky čerstvého jablkového džúsu

1 PL kešu masla

1 PL mletých konopných semienok

Beetroot and raspberry smoothie bowl

Postup je jednoduchý. Všetko spolu rozmixujte do hladka. Ale ak vám môžem poradiť. Ak nemáte doma Vitamix, dajte na spodok mixéra najprv šťavu a až potom ostatné suroviny. Smoothie sa vám tak bude lepšie mixovať.

A čím si smoothie ozdobíte je na vás. Ja som si kúpila toto krásne exotické ovocie, ktoré mám veľmi rada. Tu som však stúpila trochu vedľa. Ovocie síce vyzerá krásne, ale bolo úplne bez chuti. Takže zdanie klame. Ale zistila som to až keď som všetko odfotila a už nebolo cesty spať:)

A tá posýpka, tá je moja obľúbená. Sú to pražené mandľové lupienky, ružové lupene, mleté konopné semiačka a sezam. Presne tak akurát chrumkavé.

Beetroot and raspberry smoothie bowl

A ak ste sa zapojili do bleskovej súťaže o moju knihu, zajtra niekoho vyžrebujem. Len mi prosím dajte chvíľku, toľké komentáre ma prekvapili. Musím si ich prejsť s perom a papierom, aby som vás všetkých právom zaradila do žrebovania:)

Monika

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *