Čučoriedková smoothie miska

od

blueberry smoothie bowl

Víkendové raňajky sú najlepšie! Hmm, to pomalé vstávanie, posunutie budíku, ktorý mám nastavený cez týždeň….a káva, ktorú si vychutnávam na gauči. A kým naozaj vyhladnem, mám čas pripraviť si niečo lepšie ako vo všedné dni.

Smoothie miska je na perfektné raňajky ako stvorená. A tentokrát som siahla do mrazáku po čučoriedky, z chladničky som vzala mandľové maslo a v piatok mi prišli skvelé zrelé „smoothie“ banány. A kombinácia čučoriedok s mandľami je po tejto miske moja najobľúbenejšia. Jemná oriešková chuť ale pritom stále sladká ovocná chuť čučoriedok bude chutiť aj vám.

blueberry smoothie bowl

Recept je viac než jednoduchý a budete potrebovať:

125 g mrazených čučoriedok

120 ml mandľového mlieka

1 PL mandľového masla

1 väčší banán

ovocie a mandle na ozdobu

a vystačí vám to na 2 menšie misky alebo jednu naozaj veľkú

blueberry smoothie bowl

Čučoriedky, mlieko, banán a mandľové maslo dajte do mixéra a poriadne rozmixujte. Trvá to len chvíľku a možno pár pulzov (najrýchlejších otáčok), ale smoothie je hotové za pár minút.

Na smoothie misku je lepšie mať hustejšiu konzistenociu ako na klasické smoothie. Výsledná konzistencia záleží to najmä od banánu, tak ak by bolo smoothie príliš tekuté, pridajte ešte polovicu banánu.

A čo je na smoothie miskách najlepšie, sú všetky tie super veci, ktorými si misku ozdobíte.

blueberry smoothie bowl

Ja mám rada oriešky, ktoré dodajú smoothie chrumkavosť a práve je v sezóne pitahaya alias dragon fruit. Toto ovocie poznám z Thajska, a ako jedno z mála exotického ovocia, ktoré sa k nám dováža, chutí super. Je šťavnaté, sladké a konzistencou ako naozja zrelé kiwi, ale bez tej trpkej chuti.

A čo by to bolo za čučoriedkovú misku keby som ju neozdobila čučoriedkami?:)

S miskami určite nekončím a ak mi predsavzatie vyrdží, budem podobné misky pripravovať každý týždeň. Už teraz mám jednu v zálohe a poviem vám, máte sa na čo tešiť:)

Tak dobrú chuť a dajte vedieť či chutila.

Monika

1 komentár v Čučoriedková smoothie miska

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *