Čerešňová smoothie miska

od

IMG_6636

Sezónne ovocie je najlepšie, že? Keď sme odchádzali do Japonska, čerešne ešte len dorzievali. V mraznička som však mala posledný balíček z minulého roka, a v ten moment mi padol neskutočne vhod. Vždy si dám trochu námahy a v sezóne odložím ovocie aj do mrazničky. Pekne odkôstkované, či nakrájané.

IMG_7064

A ako inak využiť mrazené ovocie v horúce dni ako si pripraviť smoothie misku. Tým, že som použila mrazené ovocie, smoothie miska mala príjemnú krémovú konzistenciu. Skoro, ako by ste jedli na raňajky zmrzlinu.

Tak čo budete na túto parádnu misku potrebovať?

2 šálky mrazených čerešní

1 stredne veľký banán (nakrájaný na kolieska a zmrazený)

1 PL medu

1 šálka mandľového mlieka

a na ozdobu :

trochu kokosovej granoly

čerešne

jedlé kvety

jahodové srdiečka

IMG_6633

Postup:

  1. Mrazené ovocie, med a mlieko dáme do výkonného mixéra a rozmixujeme do hladka.
  2. Rozdelíme do misiek a ozdobíme kokosovou granolou, čerešňami, jedlými kvetmi a napríklad aj jahodovými srdiečkami. Tie vytvoríme tak, že rozmixujeme jahody, dáme do formičky na pralinky alebo na ľad a necháme niekoľko hodín ztuhnúť v mrazničke.

IMG_7047

A  ak ste zvedavý odkiaľ mám vždy nové misky na smootie, mrknite na stránku Butlers.cz, odkiaľ mám tieto krásne zelené misky.

Tak dobrú chuť! A prosím ospravedlňte prípadne chyby v texte:) recept píšem na IPade, a aj keď výsledok nie je asi stopercentný, strávila som jeho písaním niekoľko hodín:) Technika nepustí:) Keď prídeme domov, tak sadnem za počítač a všetko opravím.  Pozdravujem z Japonska a užite si krásny víkend.

Monika

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *