Banánovo – jahodová smoothie miska

od

banana and strawberry nice cream

Vo vzduchu už cítiť jar a ja sa už vyslovene neviem dočkať prvého jarného teplého slniečka, všetkej tej práce v záhrade a konečne aj prvej zeleniny a ovocia. V našom mini skleníku už máme nasadené šaláty a reďkovky, a hoci už začal vykukovať, ešte to nejaký ten mesiac potrvá. Čakanie na jar som si skrátila aspoň nákupom na trhu a tiež touto smoothie miskou. 

Dostala som totiž možnosť zúčastniť sa jarnej súťaže s Bellarose, a pripraviť pre vás takúto parádnu jarnú smoothie misku. Prvý krát som vyskúšala tzv. nice cream, čo je síce smoothie miska, ale pripravuje sa z mrazeného ovocia. V’daka tomu sa pri mixovaní vytvorí hustá kémová hmota, ktorá pripomína zmrzlinu. A ja som teda z myšlienky zmrzliny na raňaky vcelku nadšená. A super je, že vám na to stačí obyčajmý malý mixér.

A teda ešte k tej súťaži. Mojou úlohou bolo vytvoriť misku plnú jari a použiť pritom jarné vykrajovačky. Tie moje boli v tvare motílikov, a k tomu táto krásna miska. Čo myslíte, mám aspoň trochu šancu? Súťažíme o poukážku pre mňa a pre vás. Stačí ak mi do komentáru napíšete,ako sa pripravujete na jar, a ktorý kúsok zo stránky Bellarose by vás potešil.  Plus mám k tomu pre vás zľavu 20 % na nákup s použitím kódu „zdravinalzicce“. Tak mi prosím držte palce a dajte mi do komentárov vedieť:)

banana and strawberry nice cream

A recept na samotnú smoothie misku je veľmi jednoduchý. Pre dvoch potrebujete:

2 väčšie banány (nakrájané na kolieska a zamrazené)

4 – 5 kúskov jahôd (tiež môžu byť mrazené)

2 PL mandľového masla

200 ml rastlinného mlieka

2 PL strúhaného kokosu

2 ČL bielych chia semiačok

2 PL javorového sirupu

kokosové plátky a kúsky čerstvých jahôd na ozdobu

banana and strawberry nice cream

Postup:

  1. Mrazené banány a jahody nechajte chvíľu postáť na kuchynskej linke. Potom ich preložte do mixéra, pridajte chia semiačka, mandľové maslo a mlieko. Postupne rozmixujte a dajte do misky. Na mixovanie som použila nádbku so sekacími nožmi, ktorú mám ku klasickému tyčovému mixéru. Rozmixuje aj menšie množstvá a je hneď po ruke.
  2. Takto pripravenú misku dozdobte plátkami kokosu, čerstvými jahodami, a keď chcete polejte trochu javorového sirupu.
  3. Na ozdobu môžete ešte použiť jedlé kvety, ale nemusíte:)

banana and strawberry nice cream

Príprava misky je najvac jednoduchá a rýchla, a určite by chutila rovnako dobre aj keby nebolo ovocie zmrazené. Ale ak máte tú možnosť alebo nebodaj dobré zásoby vyskúšajte to. Ja tak určite plánujem v lete urobiť aj takéto banánové zmrzliny. Už som o nich toľko čítala, že to musím konečne vyskúšať:)

Monika

 

Komentáre

Prosím, vyplňte povinné údaje *

Komentár *